Якщо не працює ПРРО?

photo ПРРО

Як уникнути штрафів?

Якщо не працює ПРРО з таких причин:

 • вихід з ладу ПРРО
 • відсутність електроенергії
 • відсутність зв’язку тощо

Для уникнення штрафів, потрібно зробити наступні кроки:

 1. Подати заяву за формою 2-ПРРО «Повідомлення про виявлення несправностей програмного реєстратора розрахункових операцій» із зазначенням конкретної причини (несправності, крадіжки ПРРО або КЕП);
 2. Перейти у офлайн-режим (як правило ПРРО автоматично здійснюють перехід в офлайн режим, за відсутності інтернету).

Приклад заповнення форми 2-ПРРО див. на Мал.1.

Після усунення несправностей та для відновлення роботи ПРРО подається Заява про реєстрацію програмного реєстратора розрахункових операцій за формою №1-ПРРО з позначкою про відновлення роботи.

Приклад заповнення форми 1-ПРРО дивіться на Мал. 2.

Подати данні форми можливо з програм:

 • Веб-Сервіс СОТА Еnterprise
 • Кабінет платника ДПС

Передбачено законодавчими нормами, приклади наведені у таблиці:

У разі виявлення несправностей ПРРО протягом дня, в якому виявлено несправність, засобами телекомунікацій повідомити про це контролюючий орган, виробника ПРРО за встановленою формою (ф. 2-ПРРО).

На період виходу з ладу ПРРО проведення розрахункових операцій не здійснюється до моменту усунення несправностей (ст. 5 Закону № 265) або підключення резервного РРО (абз. 2 п. 12 р. ІІ Порядку реєстрації ПРРО, наказ № 317).

Отже, суб’єкт господарювання на період відсутності зв’язку між ПРРО та фіскальним сервером для проведення розрахункових операцій може:

 • використовувати належним чином зареєстрований резервний РРО. Про це він повинен зазначити у п. 5 заяви за ф. № 1-ПРРО);
 • застосовувати режим офлайн (не більше ніж 36 годин підряд та 168 годин протягом календарного місяця). Про бажання працювати в офлайн-режимі СГ повинен зазначити у п. 5 заяви за ф. № 1-ПРРО.

Нормами Закону № 265 не передбачено відповідальності до суб’єкта господарювання у разі не повідомлення контролюючого органу про виявлення несправностей ПРРО, а також пошкодження засобів контролю.

При цьому, за непроведення розрахункових операцій через ПРРО застосовуються фінансові санкції, передбачені до п. 1 ст. 17 Закону № 265:

 • 100%вартості проданих з порушеннями, встановленими п. 1 ст. 17 Закону № 265, товарів (робіт, послуг) – за порушення, вчинене вперше;
 • 150%вартості проданих з порушеннями, встановленими п. 1 ст. 17 Закону № 265, товарів (робіт, послуг) – за кожне наступне вчинене порушення.

Приклад заповнення форми 2-ПРРО (Мал. 1)

Приклад заповнення форми 2-ПРРО, якщо не працює ПРРО

 

Приклад заповнення форми № 1-ПРРО з позначкою “Відновлення роботи”:

Заповнення форми № 1-ПРРО з позначкою “Відновлення роботи”:

 

 

 

admin
Оцініть автора
( Поки що оцінок немає )
Додати коментар