Сервер ліцензування 1С

123 2 Адміністрування

Сьогодні ми розповімо про те, в чому допоможе компаніям сервер ліцензування 1С і як його налаштувати.

Невеликі компанії цілком можуть без нього обійтися, а от якщо компанія швидко зростає і активно використовує у своїй діяльності 1С, то виходить, що користувачів 1С все більше, різноманітних конфігурацій 1С теж, а надати їм доступ до ліцензій стає все складніше.

У таких випадках, коли кількість робочих місць обчислюється вже десятками або сотнями, на певному етапі ми рекомендуємо виділити для задач ліцензування окремий сервер. Сервер може бути як фізичним, так і віртуальним.

Переваги настройки сервера ліцензій в 1С:

Всі ліцензії зберігаються централізовано, так керувати ними буде набагато простіше. Лунати вони теж будуть централізовано, не виникне ситуації, коли на одному ключі закінчилися ліцензії, а на іншому, навпаки, є невикористовувані. До того ж так можна заощадити на покупці ліцензій — купити, скажімо, не 3 окремих ключа по 100, а один на 300.

Апаратні вимоги до обладнання для сервера ліцензій 1С дуже невисокі — все можна налаштувати на віртуальному сервері з 2х-ядерним процесором і 2-4 Гб оперативної пам’яті, цих ресурсів сервера цілком вистачить, щоб забезпечити працездатність

Для такого сервера ліцензій не потрібно ліцензування сервера 1С:Підприємство 8.3, не доведеться купувати додаткові ліцензії

Налаштування сервера ліцензування 1С 8.3 дає можливість роздавати одні і ті ж ліцензії в різні кластера 1С, навіть з різними версіями платформи.

Він може роздавати серверні і розраховані на багато користувачів клієнтські ліцензії для всіх використовуються серверів додатків.

Якщо вам знадобиться змінити конфігурацію серверів додатків 1С, то якщо ви не міняли конфігурацію сервера ліцензування, повторно активувати ліцензії не доведеться.

Що стосується запобіжних заходів для відновлення працездатності системи при різного роду збої, то і тут у сервера ліцензування є перевага — можна робити його резервну копію кожного разу, коли була виконана активація ліцензій. Таку резервну копію буде нескладно перенести і відновити роботу сервера на іншому обладнанні.

Сервер ліцензування 1С: налаштування

Припустимо, що ви збираєтеся налаштовувати роздачу ліцензій з загального сервера ліцензування для двох кластерів 1С, кожен з яких складається з одного робочого сервера, на якому працюють всі сервіси.

Послідовність кроків встановлення повинна бути приблизно такою:

  1. Щоб встановити сервер ліцензування 1С, для початку встановіть на призначеному для цієї мети сервері серверні компоненти «1С: Підприємство». Радимо при цьому відключати опцію «Встановити сервер” 1С: Підприємство 8 «як сервіс Windows», щоб надалі не доводилося зупиняти служби, коли встановлюєте або видаляєте версії платформи
  2. Розгорніть на ньому служби 1С, надайте всі права на них користувачу, під яким буде виконуватися адміністрування. Призначте службам незайняті порти, додайте їх в дозволені порти МСЕ
  3. Запустіть служби і перевірте, щоб вони працювали.
  4. Видаліть локальні кластери 1С, які створилися при установці.
  5. Перевірте, щоб на цьому сервері працювала служба WMI.
  6. Тепер на машині, де розгорнуто сервер додатків 1С, в адміністративній консолі 1С додайте новий „Робочий сервер“. В описі його вкажіть, що це саме сервер ліцензування, а в імені комп’ютера введіть ім’я або адресу сервера ліцензування 1С, вкажіть діапазони IP портів. Перевірте, щоб був правильно вказано „Порт головного менеджера кластера“.
  7. Відкрийте для цього сервера „Вимоги призначення функціональності“. Створіть дві функціональності: першу з параметрами „Будь-який об’єкт вимоги“ — »Чи не призначати” — пусте ім’я бази (фактично, забороняє всю функціональність), і другу «Сервіс ліцензування» — «Призначати» — пусте ім’я бази. Застосуйте ці правила для всього кластера.
  8. Встановіть серверні ліцензії 1С та активуйте їх. Вам знадобиться активувати на сервері ліцензій на багато користувачів і серверні ліцензії за кількістю кластерів (тобто в нашому прикладі це два). Зверніть увагу, що при активації з іншого комп’ютера необхідно все одно вказувати назву призначеного вами сервера ліцензій, інакше ліцензію не вийде використовувати для кластера.
  9. Застосуйте всі правила призначення функціональності, налаштовані згідно з пунктом 7.

Після перезавантаження служб на всіх серверах кластера система запрацює.

Рекомендуємо організувати для кожного кластера власну службу 1С на своєму діапазоні портів — в такому випадку можна буде перезавантажувати окремо для кожного з кластерів всі служби і ліцензії, не зачіпаючи роботу інших кластерів:

Це підвищить надійність і безвідмовність системи

Дасть можливість застосовувати для різних кластерів різні версії платформи 1С

Ми привели тут загальний опис процесу, без урахування різних нюансів, специфічних для кожної компанії, а їх може бути досить багато.

admin
Оцініть автора
( Поки що оцінок немає )
Додати коментар