Помилки SQL-сервера

123 2 Адміністрування

SQL-сервер не знайдений або недоступний, помилки з’єднання з SQL-сервером

 • Якщо SQL-сервер не знайдений, переконайтеся, що ваш екземпляр SQL-сервера дійсно встановлений і запущений. Для цього треба зайти на комп’ютер, де він встановлений, запустіть диспетчер конфігурації SQL і перевірте, чи є там той екземпляр, до якого ви намагаєтеся підключитися і запущений він. Незайвим буде також отримати звіт про виявлення компонентів SQL-серверів.
 • Якщо ви виконали п1. і не виявили джерело проблеми, можливо, невірно вказаний IP-адреса комп’ютера або номер порту TCP. Перевірте їх налаштування.
 • Причиною того, що неможливо підключитися до SQL-сервера, також може бути мережу, переконайтеся, що комп’ютер з SQL-сервером доступний по мережі.
 • Перевірте, чи може клієнтське додаток, встановлений на тому ж комп’ютері, що і сервер, підключитися до SQL-сервера. Запустіть SQL Server Management Studio (SSMS), в діалоговому вікні «Підключитися до сервера» виберіть тип сервера Database Engine, вкажіть спосіб аутентифікації «Аутентифікація Windows», введіть ім’я комп’ютера і примірника SQL-сервера. Перевірте підключення.

Зверніть увагу, що багато повідомлення про помилки можуть бути не показані або не містять достатньої інформації для усунення проблеми. Це зроблено з міркувань безпеки, щоб при спробі злому зловмисники не могли отримати інформацію про SQL-сервері. Повні відомості містяться в балці помилок, який зазвичай зберігається за адресою
C:\Program Files\Microsoft SQL Server\MSSQL13.MSSQLSERVER\MSSQL\Log\ERRORLOG, або там, куди його помістив адміністратор системи.

Помилка SQL-сервера 26

Одна з найбільш розповсюджених помилок підключення до SQL-сервера, зазвичай пов’язана з тим, що в налаштуваннях SQL-серверу не дозволені або обмежені віддалені з’єднання. Щоб це виправити, спробуйте:

 • в SSMS в налаштуваннях SQL-сервера включите аутентифікацію Windows
 • для брандмауера Windows створіть нове правило, яке дозволяє підключення для всіх програм і протоколів з зазначеного IP-адреси
 • переконайтеся, що запущена служба SQL Server Browser

Помилка SQL-сервера 18456

Ця помилка означає, що спроба підключитися до сервер не успішна через проблеми з ім’ям користувача або паролем. За кодом помилки в журналі помилок можна дізнатися більш точну причину, щоб усунути її.

Не вдалося запустити SQL-server — код помилки 3417

Виникає в разі, якщо були змінені настройки Windows або переміщена папка з файлами MSSQL.

 • зайдіть в C:\Program Files\Microsoft SQLServer\MSSQL.1\MSSqL\Data — Безпека\Налаштування доступу — Рахунок мережевий служби — додайте обліковий запис мережевої служби
 • перевірте, що MDF-файл не стискається. Якщо це не так, вимкніть «Стискати вміст для економії місця на диску» у властивостях файлу

Іноді жоден з цих способів не допомагає, це означає, що файли БД пошкоджені і її доведеться відновлювати з резервної копії.

Пошкоджено базу даних

Код помилки SQL-сервера 945

Помилка 945 виникає, коли БД SQL-сервера позначена як IsShutdown. Перевірте, чи достатньо місця на диску, чи достатньо прав у облікового запису для операцій з БД, файли MDF і LDF не повинні бути позначені «Тільки для читання».

Код помилки SQL-сервера 5172

SQL-сервер зберігає свою фізичну БД в первинному файлі, в якому інформація розбита посторінково. Перша сторінка містить інформацію про заголовку mdf-файлу і називається сторінкою заголовка. Вона складається з різноманітної інформації про БД, такий як розмір файлу, підпис і т.д. В процесі прикріплення MDF на SQL-сервері часто виникає помилка 5172. Це в основному відбувається, якщо MDF-файл пошкоджений, інформація в його заголовку теж і відповідно складно дістатися до даних. Причиною може бути вірус, аварійне вимкнення системи, помилка обладнання.

Помилка SQL-сервера 823

SQL використовує API Windows для операцій введення-виведення, але крім завершення цих операцій SQL перевіряє всі помилки звернень до API. Якщо ці звернення несумісні з ОС, з’являється помилка 823. Повідомлення про помилку 823 означає, що існує проблема з базовим обладнанням для зберігання даних або з драйвером, який знаходиться на шляху запиту вводу-виводу. Користувачі можуть зіткнутися з цією помилкою, якщо в файлової системі є протиріччя або пошкоджений файл бази даних.

Помилка SQL-сервера 8946

Основною причиною помилки 8946 так само, як і для 5172, є пошкодження заголовків сторінок БД SQL внаслідок збою харчування, вірусної атаки, відмови обладнання — SQL-сервер не може прочитати ці сторінки.
Перераховані помилки 945, 5172, 823, 8946 можна усунути двома методами:

 • якщо у вас є свіжа резервна копія бази — відновити базу з цієї копії
 • можна спробувати використовувати спеціалізоване ПО, таке як SQL Recovery Tool, щоб відновити пошкоджені файли

Бажано визначити, що саме призвело до виникнення помилок і вжити заходів, щоб це не повторювалося — замінити погано працююче обладнання, підвищити інформаційну безпеку.

Інші помилки SQL

Код помилки SQL-сервера 1814

SQL-сервер не може створити базу даних tempdb. Переконайтеся, що на виділеній під неї диску достатньо місця і що у облікового запису вистачає прав для запису у вказану директорію.

Код помилки SQL-сервера 1067

Ця помилка може виникати з різних причин. Найбільш часто виявляється, що пошкоджені або відсутні конфігураційні файли, SQL-сервер звертається до пошкоджених системних файлів, помилкові дані користувача, немає інформації про ліцензію. У найважчих випадках доведеться встановлювати заново SQL-сервер. Але іноді допомагає відновлення пошкоджених файлів або зміна налаштувань SQL-сервера — ви можете створити новий обліковий запис в домені і використовувати її для служби MSSQL.

SQL-сервер запускається, але працює дуже повільно

Проаналізуйте журнал сервера, індекси (фрагментацію), запити, завдання, можливість взаємних блокувань. Причин може бути безліч.
В цілому ми можемо виділити чотири основні джерела помилок:

 • Індекси — причина проблем номер один. Невірні індекси, відсутні індекси, занадто багато індексів і подібне. Найчастіше при проблемі з індексами користувачі або адміністратори бази даних не отримують повідомлення про помилку, вони просто бачать, що база працює дуже повільно і докопатися до причин буває дуже нелегко
 • погана архітектура сервера баз даних — помилка, яку дуже складно і дорого виправляти на етапі, коли база вже використовується
 • поганий код, в якому можливі блокування і тупикові місця
 • використання конфігурації за замовчуванням
admin
Оцініть автора
( Поки що оцінок немає )
Додати коментар