Ключ захисту програми 1С

123 2 Адміністрування

Ключі захисту програми 1С – види і особливості

1С, як і будь-яка інша програма, вимагає, щоб користувач використовував тільки ліцензійні версії. Для підтвердження того, що програма куплена офіційно використовують ліцензійні ключі 1С

1С підтримує роботу як з програмними, так і з апаратними ключами.

Розберемося докладніше з кожним з цих видів:

Програмний ключ захисту

Програмна ліцензія 1С — це файл, який зберігається на ПК і бере участь у запуску 1С. Якщо файл активований пін-кодом, то запуск 1С буде здійснений, в іншому випадку (якщо запуск здійснюється вперше) буде потрібно ввести ПІН, який знаходиться в комплекті поставки. Програмний ключ прив’язується до апаратної частини комп’ютера, тому періодично, при заміні комплектуючих комп’ютера, доводиться активувати ліцензію 1С повторно.

Умовно програмну ліцензію 1С можна поділити на 2 види:

  • однокористувацька
  • багатокористувацька

Однокористувальницька ліцензія встановлюється на один ПК і дозволяє використовувати платформу 1С. При цьому варто відзначити, що кількість конфігурацій і інформаційних баз програмний ключ не обмежує.

Багатокористувацька ліцензія встановлюється на сервер (1С: Підприємство, сервер терміналів, WEB-сервер). При зверненні 1С-клієнта до 1С-сервера програмне забезпечення сама відстежує кількість вільних ліцензій і дозволяє (або не дозволяє, якщо кількість ліцензій вичерпано) працювати з 1С. При цьому варто відзначити, що багато користувачів ліцензія до 50 користувачів може бути активована не тільки на сервері, як загальна, її можна активувати на 50 різних клієнтських комп’ютерах як 50 на одного користувача ліцензій. Але якщо хоча б одна ліцензія з комплекту багатокористувацької активована як одного користувача, то подальше використання ліцензій як «комплекту» вже неможливо.

Апаратний ключ захисту 1С

Більш надійним, але разом з тим, і більш дорогим способом захисту 1С є апаратні ключі. Апаратні ключі захисту (HASP-ключ) виглядають як флешка і відзначають 1С, як минулий ліцензування. В даному випадку, на відміну від програмної ліцензії, ПІН зберігається на HASP, а не в файлі на комп’ютері / сервері.

Існують 4 види апаратних ключів, кожен має відмітний колір і маркування:

  • Ключ для одного користувача (локальний). Ключ має синій колір і маркування H4 M1 ORGL8. Даний ключ поставляється разом з продуктами, у яких є ліцензія на один персональний комп’ютер.
  • Ключ мережі. Ключ червоного кольору. HASP-ключ вставляється в один комп’ютер і видно всім комп’ютерам в мережі. Маркується як NETXX ORGL8 .., де ХХ — ця кількість ліцензій. Є різновиди на 5, 10, 20, 50, 100, 300, 500 ліцензій.
  • Серверний ключ для 32-бітного сервера. Має фіолетовий колір і маркування ENSR8. Завжди поставляється разом з ліцензією на сервер.
  • Серверний ключ для 64-бітного сервера. Має зелений колір і маркування EN8SA. Може працювати також і з 32-розрядними серверами.

!!! Варто підкреслити, що фахівці 1С не рекомендують використання локального ключа і мережевого ключа на одній машині. При запуску 1С буде ідентифікований локальний ключ, а мережевий використовуватися не буде, при цьому всі інші користувачі мережі не зможуть «бачити» мережевий ключ і, як наслідок, не зможуть працювати в 1С.

Ключі захисту

Менеджер ліцензій 1С

У разі роботи з багатокористувацької ліцензією необхідно, щоб 1С знала про наявність такої ліцензії в мережі. За це відповідає Менеджер ліцензій 1С (Hasp License Manager). Менеджер ліцензій 1С є додатковим програмним забезпеченням (входить в комплект поставки), без якого розрахована на багато користувачів ліцензія не буде коректно працювати.

Відповіді на типові запитання по ключам захисту 1С:

№1. 1С не бачить ліцензії

У разі використання апаратних ключів, якщо 1С не бачить ліцензій, в першу чергу необхідно упевнитися, що на HASP-ключі блимає індикатор. Це показник того, що пристрій визначено і драйвер HASP-ключа встановлено. Якщо лампочка не горить, спробуйте підключити ключ-флешку в інший порт USB, або зверніться до системного адміністратора, можливо у користувача не вистачає прав доступу для установки драйвера.

Також, в першу чергу переконайтеся, що до комп’ютера підключений ключ потрібної серії. пам’ятайте, що ключі можуть блокувати один одного.

№2. Драйвер ключа захисту HASP встановлюється з помилкою.

  1. Можливо несумісні операційна система і драйвер ключа. Спробуйте завантажити новішу версію драйвера.
  2. Файли драйвера можуть бути заблоковані через те, що зайняті іншим процесом. Спробуйте перезавантажити комп’ютер і відразу після завантаження встановити драйвер. Або застосуєте консольную версію утиліти установки з параметрами командного рядка: hinstall -i -kp

№3. Помилка: HASP not Found (-3), (Error 7), (H0007)

HASP в мережі працює по порту 475. Переконайтеся, що на комп’ютері з ключем, на комп’ютері з запущеним додатком і в мережі не блокується порт 475. Він може бути заблокований брандмауером або антивірусом.

№4. HASP Device Driver not installed (-100)

Поширена помилка Windows XP. Драйвер захисту завантажується повільніше, ніж сервер захисту з автозавантаження. Замість сервера захисту використовуйте Менеджер ліцензій LMSETUP, який встановлюється, увагу, як служби (Service) Windows!

На додаток скажімо, що при роботі з 1С можуть одночасно функціонувати два і більше менеджерів ліцензій, але для запобігання появи помилок кожному менеджеру має бути присвоєно своє унікальне ім’я. Для цього використовують файл nhsrv.ini, потрібно змінити значення параметра NHS_SERVERNAMES в секції NHS_SERVER. Більш того, необхідно повідомити ці імена кожної копії запущеної програми. Для цього використовують nethasp.ini: в параметрі NH_SERVER_ADDR вказують ip-адреси серверів, в параметрі NH_SERVER_NAME вказують їхні імена в тому ж порядку, в якому були вказані адреси.

admin
Оцініть автора
( Поки що оцінок немає )
Додати коментар