Як очистити кеш в 1С

123 2 Адміністрування

Якщо після оновлення конфігурації у Вас «попливли» форми, перестав працювати звіт, вискакують вікна з помилками, то найімовірніше проблема вирішується очищенням кеша. Ми розповімо як.

Що таке кеш?

Програма 1С: Підприємство створено таким чином, що в процесі роботи постійно прагне оптимізувати швидкість виконання операцій. З цією метою на комп’ютері користувача створюється «кеш», в якому зберігається часто використовувана інформація, наприклад: розташування і форми вікон, службові дані користувача, настройки відборів, шрифтів і т.д.

Кешування дозволяє скоротити кількість звернень до сервера і, тим самим, підвищити швидкість роботи 1С: Підприємство. Цей механізм економить час, а й містить ряд проблем.

Якщо після оновлення конфігурації у Вас «попливли» форми, перестав працювати звіт, вискакують вікна з помилками, то найімовірніше проблема вирішується очищенням кеша.

очистити Кеш в 1С

Як очистити кеш?

Існують два основних способи очищення кеша.

1. Запуск бази 1С з використанням параметра «/ClearCache»

Даний метод дуже простий. У вікні вибору інформаційної бази виберіть ту, чий кеш потрібно очистити. Натисніть кнопку «Змінити».

Зображення

В останньому вікні Редагування інформаційної бази задайте параметр запуску «/ClearCache». Натисніть «Готово» і запустіть інформаційну базу.

очистити кеш в 1С

В результаті вищеописаних дій очиститься кеш запитів «клієнт-сервер». Тому, якщо проблема полягала в локальному кеші метаданих, то даний метод очищення кеша не принесе результату. При використанні даного методу важливо розуміти, що папка тимчасових файлів буде«відв’язана» від інформаційної бази, але не буде видалена з вашого комп’ютера.

2. Очищення кешу 1С вручну

Для видалення файлів кеша вручну необхідно знайти папки, де кеш зберігається. Для операційних систем Win7 і вище тимчасові файли зберігаються за адресою:

  • C:\Users\Username\AppData\Roaming\1C і C:\Users\Username\AppData\Local\1C в папках, що починаються з «1cv8».
  • У Windows XP, в папці користувача за адресою Local Settings\Application Data\1C\
  • Якщо папка AppData, хоч я знаю, то потрібно налаштувати видимість прихованих папок.

Зображення

Нижче на малюнку показано, як виглядають файли кеша — папки з довгими незрозумілими іменами. У нашому випадку файл всього один.

Зображення

Для очищення кешу потрібно видалити ці папки.

Важливо! Видаляти папки можна тільки тоді, коли завершені процеси роботи з 1С: Підприємство.

3. Очищення кеша в 1С на сервері або призначеному для користувача ПК за допомогою готових скриптів

В Інтернеті можна знайти готові скрипти по очищенню тимчасових файлів 1С. Використання таких скриптів може привести до непередбачуваних наслідків, тому рекомендується тільки для системних адміністраторів і працівників технічної підтримки.

Цей спосіб допоможе очистити кеш 1С як на клієнті, так і на сервері. Для цього Вам знадобиться доступ до відповідних папок сервера

4. Додатково

Якщо після використання вищеописаних способів очищення кешу помилка, наприклад «Не вірний формат сховища даних», все одно зберігається, то рекомендують зупинити сервер 1С і вручну чистити папку reg_1541 / SNCCNTX. Вона розташована на комп’ютері центрального сервера 1С: Підприємства в каталозі <робочий каталог кластера> / <ідентифікатор інформаційної бази>.

Зображення

Будьте уважні, в цій папці можна чистити не все.

Перерахую що чистити можна:

  • 1CV8Reg.lst — реєстр кластера (в ньому зберігаються список зареєстрованих інформаційних баз, робочі сервера і процеси, відповідність кластера і доп. Менеджера, список адмінів.)
  • srvribrg.lst — список кластерів (зареєстровані кластери і адміни центрального сервера)
  • 1cv8ftxt — дані повнотекстового пошуку. Вони лежать на центральному сервері 1с: робочий каталог кластера-ідентифікатор інформаційної бази
  • 1Cv8Log — журнал реєстрації бази * .lgp і * .lgf.

Важливо мати на увазі, що після очищення кешу запуск 1С трохи сповільниться.

admin
Оцініть автора
( Поки що оцінок немає )
Додати коментар