Акцизна накладна на пальне. Частина 2

novyj proek MEDoc.Акциз та ТТН

У попередньому матеріалі ми розповіли, які помилки зустрічаються при заповненні коду операцій для складання АН в одному примірнику, а також у даті реєстрації акцизної накладної.

Продовжуємо знайомлення з поширеними помилками при заповненні Акцизної Накладної на пальне

Помилки в АН, які складають у двох примірниках

1. У випадку відхилення АН з формулюванням: “Документ не прийнято. Порушено вимоги п. 231.4 статті 231 Податкового кодексу України, а саме: другий примірник АН (пальне) повинен бути ідентичний першому примірнику.”

У разі отримання квитанції з таким змістом зверніть увагу на те, що дані, занесені до другого примірника АН (пальне), який реєструється особою — отримувачем пального, повинні повністю відповідати даним першого примірника такої АН, крім поля «Примірник».

2. У випадку відхилення АН з формулюванням, що «Документ не прийнято. Порушено вимоги Порядку заповнення акцизної накладної, а саме: У разі складання другого примірника акцизної накладної у відповідному полі зазначається реєстраційний номер зареєстрованого в Єдиному реєстрі акцизних накладних першого примірника такої акцизної накладної.»

Радимо перевірити, чи заповнений у вашій АН реєстраційний номер 1-го примірника. Адже, у разі, якщо у полі «Примірник» зазначено № примірника – “2”, та (кількість примірників) – “2”, то поле «Реєстраційний номер в ЄРАН 1-го примірника» повинно бути заповненим (Мал. 1).

Порушено вимоги Порядку заповнення акцизної накладної, а саме: У разі складання другого примірника акцизної накладної у відповідному полі зазначається реєстраційний номер зареєстрованого в Єдиному реєстрі акцизних накладних першого примірника такої акцизної накладної.

Помилки у заповненні умов оподаткування

1. У випадку відхилення АН з формулюванням: «Документ не прийнято. Порушено вимоги п. 231.1 статті 231 Податкового кодексу України, а саме: поле «Умови оподаткування» є обов’язковим для заповнення».

або

«Документ не прийнято. Порушено вимоги п. 231.1 статті 231 Податкового кодексу України, а саме: поле «Умови оподаткування» містить некоректні дані».

Помилка пов’язана із заповненням умови оподаткування, перевірте, чи заповнено у вашій АН поле «Умови оподаткування». Адже це поле обов’язкове для заповнення та приймає значення від 0 до 5:

 • 0 – оподаткування на загальних підставах;
 • 1 – пальне, яке не підлягає оподаткуванню (пп. 213.2.1 ПКУ);
 • 2 – пальне, звільнене від оподаткування акцизним податком (п. 213.3 ПКУ);
 • 3 — на умовах, встановлених п. 229.8 ПКУ;
 • 4 — на умовах, встановлених пп. 229.2 – 229.7 ПКУ;
 • 5 — залишки пального, які не обліковуються в СЕАРП. (утворилися станом до 01.07.2019р. у СГ, які до 01.07.2019 р. не є платниками акцизного податку з реалізації пального).

2. У випадку відхилення АН з формулюванням: «Документ не прийнято. Порушено вимоги п. 231.1 статті 231 Податкового кодексу України, а саме: невірно заповнено поле «Умови оподаткування» або поле «Коди операцій для складання в одному примірнику» містить некоректні дані».

Така квитанція може прийти, зокрема, при невірному заповнення АН при експорті. Так, якщо поле «Умови оподаткування» заповнено значенням «1», то у полі «Коди операцій для складання в одному примірнику» вказується код «5» (вивезення за межі митної території України) – Мал. 2.

Коди операцій для складання в одному примірнику

Помилки в заповненні напряму використання

1. У випадку відхилення АН з формулюванням, що «Документ не прийнято. Порушено вимоги п. 231.1 статті 231 Податкового кодексу України, а саме: поле «Напрям використання пального» є обов’язковим для заповнення». або «Документ не прийнято. Порушено вимоги п. 231.1 статті 231 Податкового кодексу України, а саме: поле «Напрям використання пального» містить некоректні дані».

У цьому разі радимо перевірити: чи заповнено поле « Напрям використання пального». Дане поле обов’язкове для заповнення та приймає значення від 0 до 4:

 • 0 – загальний напрям використання;
 • 1 – реалізація пального в споживчій тарі ємністю до 5-ти літрів (включно) виробником або особою, яка здійснила розлив пального у таку тару;
 • 2 – реалізація пального з акцизного складу до іншого акцизного складу з використанням акцизного складу пересувного, у разі якщо до реалізації пальної такий інший акцизний склад уже відомий.
 • 3 – розподіл обсягу залишків пального станом на 01.07.2019 між акцизними складами/пересувними акцизними складами, де такі обсяги фактично знаходились;
 • 4 – реалізація пального з акцизного складу, який є місцем роздрібної торгівлі пальним, на яке отримано ліцензію на право роздрібної торгівлі пальним.

2. У випадку відхилення АН з формулюванням: «Документ не прийнято. Порушено вимоги п. 231.1 статті 231 Податкового кодексу України, а саме: невірно заповнено поле «Напрям використання пального» або поле «Коди операцій для складання в одному примірнику» містить некоректні дані».

Якщо ознака напряму використання пального «4», то коди операцій для складання в одному примірнику можуть бути: 1, або 2, або 3, або 6, або 0

admin
Оцініть автора
( Поки що оцінок немає )
Додати коментар