Бібліотека користувача. Добірка матеріалів, інструкції, питання відповіді та навчання | covid-19

Корпоративна культура і культурний корпоратив

У невеликих компаніях не потрібно складних дій щодо впровадження будь-яких правил, традицій і інших елементів. На перших етапах досить надихаючого прикладу керівника. 

Важливо підтримувати правильні і корисні починання, і контролювати ті ініціативи, що не несуть користі колективу, не сприяють формуванню міцної команди. Не переймаючись про культуру і відносинах всередині компанії, не подаючи власного прикладу, керівник ризикує отримати розрізнений колектив, повна відсутність командного духу і бачення загальних цілей. Управляти такими співробітниками буде вкрай складно, вони не мотивовані, не несуть відповідальності за рішення.

Сьогодні ми розберемося з тим, що таке корпоративна культура, які її елементи важливо впровадити ще на старті компанії і які переваги компанія отримає в майбутньому.

Що таке корпоративна культура?

Всупереч усталеній думці, корпоративна культура не закінчується культурно проведеним корпоративів. Правильно сформована культура компанії — це не просто комплекс заходів і набір атрибутів. Це простір, в якому співробітникам інтуїтивно зрозумілі цінності компанії і принципи прийняття рішень.

Керуючись розумінням і принципами, вся команда і кожен співробітник окремо діють в інтересах компанії, приймають самостійні рішення, проявляють ініціативу. Таких людей не треба змушувати виконувати роботу. Вони бачать цілі компанії, відчувають свою відповідальність, намагаються не просто виконати завдання, але вирішити її більш ефективно.

З чого складається команда?

Зрозумілі принципи, цінності і цілі роблять роботу співробітників приємною. Бонуси, «плюшки», символіка і стиль, зручний графік, «відчуття ліктя», відкритість і ясна позиція керівництва з принципових вопросам- це формує в людях почуття причетності, участі в одному великому спільній справі.
Культура дозволяє управляти колективом. Наприклад, неформально, нематеріальне, неофіційно мотивувати когось. Або, контролюючи обстановку в колективі, підвищувати лояльність співробітників.

З чого почати впровадження корпоративної культури?

Уникайте крайнощів:
 • не варто бездумно насаджувати ідеї, взяті у успішних компаній;
 • не потрібно потурати співробітникам, погоджуватися на будь-які примхи і вирішувати все підряд.
 • Поспостерігайте за колективом, подивіться, як поводяться співробітники в тих чи інших ситуаціях:
 • чи готові вони прийти на допомогу колегам,
 • наскільки самостійні і ініціативні вони в прийнятті бізнес-рішень,
 • збігається їх розуміння цілей компанії з вашим,
 • як більшість реагує на знаменні події в компанії (вдала угода, великий клієнт, вихід нового продукту і т.д.),
 • як змінюється настрій в колективі в складні моменти (підготовка до серйозних подій, криза)
 • як відзначають свята, як реагують на знаменні події в компанії, як проводять вільний час, які неробочі інтереси об'єднують людей в компанії.

Підтримуйте особистим прикладом то, що вважаєте корисним, наприклад:
 • будьте відкриті до спілкування, відповідайте на питання без офіціозу і формальностей;
 • намагайтеся донести цілі компанії до кожного співробітника, позначте їх просто і зрозуміло;
 • показуйте значимість кожного досягнення компанії — рубіж в 100 клієнтів, максимальна сума угоди, нагороди і дипломи і т.д .;
 • відзначайте дні народження і свята разом з усім колективом, введіть традицію привітання співробітників;
 • підтримуйте індивідуальні, неробочі досягнення кожного співробітника — успіхи в спорті, додаткову освіту і т.д.

Чим доповнити корпоративну культуру

Підтримати командний дух в компанії можна за допомогою ряду загальноприйнятих атрибутів.

Якщо для компанії це важливо (для торгових точок або компаній, що надають послуги), можна ввести дрес-код, формений одяг або аксесуари.

У більшості компаній прийнята корпоративна символіка в дизайні офісу або робочого приміщення, предмети з корпоративною символікою — сумки, канцтовари тощо

Але важливо пам'ятати, що це другорядні деталі. Якщо в компанії немає прикладу, надихаючого команду, сформувати культуру тільки за допомогою корпоративної символіки навряд чи вийде.

Що отримує компанія з правильними принципами і цінностями?

Основні переваги корпоративної культури — здорова обстановка в колективі, лояльні і мотивовані співробітники, згуртована команда — виявляються критично важливими на етапі зростання компанії. 

По-перше, компанія з чіткими принципами, зрозумілими цінностями і сформувалася культурою має переваги у претендентів — керівнику буде простіше найняти кращих співробітників. 

По-друге, процес адаптації нових співробітників в такій компанії помітно спрощується і скорочується — допомагає почуття причетності до зрозумілим загальним цілям. По-третє, управляти командою набагато легше, ніж натовпом — команда працює сама, а натовп ще потрібно змусити.

Що стане в нагоді для створення команди?

Часто впровадження корпоративної культури асоціюють з використанням таких інструментів, як корпоративний портал, корпоративна соціальна мережа. Дійсно, такі рішення сприяють спілкуванню співробітників, поширенню інформації в компанії, об'єднання співробітників в команду.

Наприклад, корпоративний портал Бітрікс24 пропонує цілий комплекс взаємопов'язаних інструментів:
 • «Жива стрічка», центральна точка взаємодії в компанії. У ній відображаються всі події, всі повідомлення, завдання, бізнес-процеси, оголошення.
 • Чат — засіб оперативного спілкування співробітників.
 • дні народження — інформація про майбутні дати
 • Групи — можливість створювати групи за інтересами, для обговорення робочих і неробочих питань.

Ви можете впровадити будь-який інструмент, будь ІТ-рішення. Але пам'ятайте, корпоративний портал лише підтримає вже існуючу культуру в компанії, а не створить її з нуля. Спочатку корпоративна культура — потім корпоративний портал.
116
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!