Бібліотека користувача. Добірка матеріалів, інструкції, питання відповіді та навчання | covid-19

Рецепти виживання в гонці за продуктивністю

Якщо ви трудоголік: працюємо на лікарняному

Само собою зрозуміло, хочеться залишатися продуктивним, коли «це всього лише нежить». Насправді, важливо дати собі вболівати хоча б один день. Коли ви в черговий раз захочете здатися в офісі з «легким нежитем», переконайтеся, що не робите наступних помилок, радять в Fastcompany.

1. Робіть по ситуації

Навіть хворіючи будинку, ми не лежимо в ліжку весь час, це очевидно. І якщо без роботи вас охоплює паніка, постарайтеся все-таки дотримуватися «м'якого сценарію».

Що робити замість того щоб йти на роботу хворим. Все залежить від керівника. Іноді досить безпосередньо сказати: «Я сьогодні погано себе почуваю, але можу виконати більшу частину роботи з дому». Якщо це не ваш варіант або в компанії суворі правила, беріть офіційний лікарняний і робіть стільки роботи, скільки зможете. Ключові слова — скільки зможете. Можливо, ви обмежитеся тільки переглядом пошти, це нормально.

Так, неприємно витрачати лікарняний на роботу, але ще неприємніше буває повернутися в офіс і «наздоганяти» колег кілька довгих днів. І якщо ви з тих, хто не любить бути серед відстаючих, для вас це непоганий компроміс.

2. Не намагайтеся «втекти» достроково

Важко довго сидіти за гратами. Але, вийшовши з дому завчасно, ви можете тільки відстрочити момент одужання.

Як не наробити дурниць. Якщо ну дуже хочеться, є куди вийти і погода дозволяє, попрацюйте з ноутбуком на свіжому повітрі, тільки не поширюйте віруси серед ні в чому не винних людей. І заради всього святого, будьте розсудливі, не влаштовуйте пробіжку, коли ви ще не одужали. Якщо ж ви ледь встаєте з ліжка, краще взагалі не ризикувати і залишатися вдома. У такій ситуації ви самі собі ворог. Або ваш начальник, якщо змушує вас виходити на роботу до повної поправки.

3. Не перевантажуйте себе

Бажання не відстати цілком зрозуміло і можна пояснити. Але не менш важливо дати собі трохи часу побездельничать і подбати про здоров'я.

Що робити замість того щоб проводити наради з ліжка. Ніхто тут не говорить про повну заборону на роботу під час лікарняного, особливо коли горять дедлайни. Однак не варто намагатися виконати звичайну денну норму, як ніби ви в порядку. Складіть список дійсно невідкладних справ, знайдіть на них час, а коли обробитеся з терміновим завданнями, обов'язково займіться собою.

Вчимося керувати власною енергією — без магії!

У прагненні більше працювати, досягати, перевершувати самих себе ми концентруємося на цілі та результати. При цьому не замислюємося про власні ресурси і енергії.

Саме енергія здатна стати каталізатором або перешкодою на шляху до досягнення цілей. Вона в основі нашої продуктивності. Без достатньої кількості енергії ніякі Лайфхак, розумні стратегії або нові звички не допоможуть, вважають експерти Fastcompany.

1. Проведіть «енергетичний» аудит

Як правило, ми нічого не знаємо про власні «енергетичних ритмах». Хоча вони цілком піддаються відстеженню. Це просто: відкрийте список справ за минулий тиждень і перегляньте всі події, дедлайни і призначені зустрічі. А тепер дайте відповідь на кілька питань:

  • В який час дня вам найпростіше концентруватися на завданнях того чи іншого типу?
  • В який час дня ви відчували максимальний енергетичний підйом, залученість і концентрацію?
  • Можливо, в певні дні тижня у вас було більше енергії і концентрації, ніж в інші дні?
  • Що ви робили безпосередньо перед тим як відчули максимальний енергетичний підйом?
  • Що ви робили безпосередньо перед тим як відчули максимальний енергетичний спад?
  • Скільки ви спали в дні енергетичного піку?
  • Скільки води ви пили і скільки разів їли в дні, коли у вас зовсім не було сил і концентрації?

Чесно відповівши на ці питання, ви побачите певні залежності. Природні періоди енергетичного підйому. Кількість енергії, яке йде на різні типи завдань. Звички, котори підживлюють або витягають з вас сили.

2. Допоможіть собі самі

Братися за виснажлива справа, коли ви вже втомилися, неефективно. З великою ймовірністю ви витратите в два рази більше часу, ніж зазвичай, і наробите помилок.

Основне завдання — створити комфортні умови, які будуть підтримувати ваш рівень енергії. Зберігайте під рукою пакет з горішками, сухофруктами або злаковий батончик. Складіть плейлисти заспокійливої і бадьорить музики, які допоможуть вам відпочити або підзарядитися — в залежності від того, що потрібно в конкретний момент. Нарешті, подумайте про фізичну активність в періоди спаду. Зрозуміло, що ніхто не хоче робити зарядку вранці або пізно ввечері. Звучить контрінтуітівное, але саме зарядка може допомогти. Мова не про Кроссфіт або важкої силовий тренуванні. Досить просто прогулятися або зробити кілька простих вправ.

3. Вибирайте з розумом

Постійна зайнятість вводить нас в реактивний стан, а концентрація виключно на продуктивності його закріплює.

Не бійтеся перемикатися. Займіться іншим клієнта?

нтом або візьміть завдання, яка вам дійсно до душі. Поспостерігайте, який ефект на вас чинять певні люди, проекти і види діяльності. Коли ви виявите залежності, намагайтеся правильно чергувати свої заняття, розподіляти час і сили.

4. Вкладайте енергію в свої захоплення

Вкладаючи свої сили в те, що вас дійсно захоплює, мотивує і надихає, ви будете отримувати назад набагато більше енергії, ніж витрачаєте.

Головне, що вам потрібно запам'ятати: ваш власний рівень енергії не такий як у колег, друзів, знайомих. Він індивідуальний. А більшість стратегій підвищення продуктивності — немає. Тому спочатку з'ясуйте власні ритми, мінімуми і максимуми, вивчіть свої звички і тільки потім думайте про продуктивність.

135
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!