Бібліотека користувача. Добірка матеріалів, інструкції, питання відповіді та навчання | covid-19

Складаємо списки справ і перестаємо їх боятися

Чому від складання списків псується настрій?

Велика частина списків — це довжелезні переліки неймовірно нудних завдань. Якщо ви заповнюєте робочий календар повсякденними завданнями, з високою ймовірністю ви тільки ними і будете займатися. Звучить не так погано — хіба не для цього складаються списки справ?

Подобається нам чи ні, деякі речі, які потрібно робити, нудні, нудні і стомлюючі. І якщо щодня на вас сиплються нагадування тільки про найнеприємніших робочих обов'язках, ваша мотивація згодом випарується.

Як отримувати задоволення від списків справ?

Насправді, планування — кращий спосіб отримати побільше задоволення від роботи. Дослідження показують, що люди, які вважають роботу своїм покликанням, відчувають куди більше задоволення, ніж ті, хто сприймає роботу не інакше як набір рутинних завдань. Іншими словами, важливо відчуття осмисленості, і грамотно складений список справ тут непогано допомагає. Відчувати роботу своїм покликанням можна, коли ви кожен день, кожну тиждень і місяць ясно бачите значимість власного вкладу.

Для цього потрібно, щоб тижневику знаходилося місце для планування роботи над важливими особисто для вас завданнями. Над тими речами, які дозволяють зробити реальний внесок у спільну справу, і саме такою, якою вам хотілося б.

Звичайно, доведеться докласти зусиль. Більшість з нас не вміє просуватися до виконання найважливіших цілей в поточному режимі. Швидше навпаки, найважливіше постійно весь час вислизає, виконання термінових повсякденних завдань поглинає нас повністю. Ви можете дуже хотіти підвищення, бажати закінчити великий проект або поліпшити життя клієнтів, але такі завдання мало хто включає в список справ. Далеко не завжди зрозуміло, які саме кроки потрібно зробити для їх виконання.

На щастя, складання правильного списку справ допомагає розбити процес досягнення комплексної мети на окремі цілком зрозумілі і переборні етапи. Досить на деякий час зробити паузу і трохи подумати. Наступного разу, формуючи список справ, зробіть усвідомлене зусилля і прикиньте, де саме в розкладі на наступний тиждень знайдеться місце для таких завдань. Доведеться йти на компроміси, відкласти йди делегувати рутину, але в цьому і суть.

Як тільки ви обчисліть постійно повторювані завдання, що заважають просуватися в тих областях, які по-справжньому радують, ви поступово почнете знаходити час на важливі речі (і, можливо, навіть навчитеся делегувати завдання, які можна передати). Як тільки ви станете краще планувати ту частину роботи, що вам подобається, ви почнете краще ставитися навіть до самим нудним завданням з вашого списку справ.

Список справ зі штучним інтелектом переможе прокрастинація

За рахунок вбудованого штучного інтелекту додаток для управління завданнями Todoistпомогает людям навчитися не зривати самостійно встановлені дедлайни.

Функція «Розумне розклад» автоматично пропонує крайню дату виконання завдання, грунтуючись на звичках користувача, поточної завантаженості і типі завдання. Наприклад, планувальник постарається не додавати більше завдань в день, який і так надмірно завантажений, і буде дотримуватися нормальних для користувача годин активності при призначенні дедлайнів. Планувальник вміє визначати складність за назвою кожного завдання. Так, він поставить завдання «пофиксить баг» більший пріоритет, ніж завдання «прочитати книгу». Заодно вирішить, на який день тижня її варто віднести — на будній або на вихідний.

«Розумне розклад» працює як з новими завданнями, так і з простроченими. Прострочені завдання можна переносити відразу групами. Сенс в тому, щоб користувачі встановлювали дедлайни, які вони в змозі дотримуватися, а не зсовували їх раз по раз.

На шляху до більш розумним програмами

Сьогодні весь наявний софт не дуже «розумний», скоріше навіть «дурний», він вимагає, щоб ви робили всю роботу самі. У Doist, компанії, яка розробляє додаток Todoist, уважно проаналізували поведінку користувачів і виявили, що найбільша їхня проблема — прокрастинація. Приблизно у 70% активних користувачів Todoist є хоча б одна прострочена завдання. А серед них є своя категорія «сноуболлеров», у яких відкладені завдання накопичуються доти, поки все не виходить з-під контролю.

Для того щоб допомогти людям з з дотриманням дедлайнів, Doist дала користувачам можливість встановлювати щоденні і щотижневі мети щодо виконання певної кількості завдань. Планувальник встановить дедлайни відповідно цілям, а користувач потім може сам оцінити свою успішність.

Як і будь-якому іншому додатку, побудованому на машинному навчанні, Todoist потрібно багато даних для побудови достовірних прогнозів і точних дат дедлайнів. У Doist поки недостатньо відомостей, з якими можна працювати, так як ця функція тестується в обмеженою бета-версії. Розробники сподіваються, що користувачі зможуть покладатися на які визначаються алгоритмом дати як мінімум в 80% випадків.

246
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!