Бібліотека користувача. Добірка матеріалів, інструкції, питання відповіді та навчання | covid-19

Акцизна накладна на пальне: актуальні питання-відповіді Частина 1

Нагадаємо нашим користувачам, що з 16 липня 2019 року діє нова форма акцизної накладної форми “П” (ідентифікатор форми J/F1203201). 

Ми вже неодноразово писали про порядок складання акцизної накладної на пальне (далі – АН) та надавали приклади її заповнення. У цьому матеріалі пропонуємо Вам розглянути актуальні питання-відповіді, пов’язані з неправильним заповнення АН (пальне), і, як наслідок, відхилення такої АН органами ДФС, та надамо поради, як уникнути помилок при складанні АН.

Помилки у даті реєстрації АН 

1. У випадку відхилення АН з формулюванням: «Документ не прийнято. Порушено вимоги пункту 23 підрозділу 5 розділу ХХ Податкового кодексу України, а саме: Акцизні накладні складені з 1 до 31 липня 2019 року (включно), реєструються в Єдиному реєстрі акцизних накладних у період з 23 липня до 15 серпня 2019 року (включно)»

У цьому випадку перевірте дату реєстрації вашої АН на пальне! Дата реєстрації першого та другого примірників АН (пальне), за виключенням АН на розподіл обсягу залишків пального, може бути заповнена починаючи з 23.07.2019 (дата набрання чинності наказу Мінфіну від 19.06.2019 № 262) та пізніше (Мал. 1).  

Акцизна накладна - Документ прийнято

2. У випадку відхилення АН з формулюванням: “Документ не прийнято. Порушено вимоги п. 231.4 статті 231 Податкового кодексу України, а саме: дата реєстрації акцизної накладної повинна бути більшою дати реєстрації особи — що реалізує пальне як платника акцизного податку та меншою дати її анулюванню”

При отриманні квитанції такого змісту перевірте дату реєстрації вашої АН за двома параметрами. А саме, дата реєстрації першого примірника АН, за виключенням АН (пальне) на розподіл обсягу залишків пального, повинна бути: 

  • більшою дати реєстрації особи, що реалізує пальне або спирт етиловий, платником акцизного податку з реалізації пального або спирту етилового, 
  • та меншою дати анулювання такої реєстрації, відомості про що занесені до Реєстру платників акцизного податку. 

3. У випадку відхилення АН з формулюванням, що «Документ не прийнято. Порушено вимоги п. 231.5 статті 231 Податкового кодексу України, а саме: дата реєстрації повинна бути більшою дати реєстрації особи — отримувача пального або спирту етилового як платника акцизного податку та меншою дати її анулювання»

В цьому випадку зверніть увагу, щоб дата реєстрації АН була більшою дати реєстрації особи — отримувача пального або спирту етилового платником акцизного податку та меншою дати анулювання такої реєстрації

Це правило заповнення стосується АН, які складаються у двох примірниках (код операції “0”) та поле «Юридична особа — код ЄДРПОУ отримувача пального, договір про спільну діяльність – реєстраційний обліковий номер, для фізичної особи — реєстраційний номер облікової картки платника податків» заповнене будь-яким значенням ЄДРПОУ, крім умовного коду «1000000000». 

4. У випадку відхилення АН з формулюванням: «Документ не прийнято. Порушено вимоги п. 232.3 статті 232 Податкового кодексу України, а саме: дата реєстрації повинна бути більшою дати встановлення особі — отримувачу пального квот на отримання пального на умовах ст.229 Кодексу»

У разі отримання квитанції з такою помилкою потрібно перевірити, щоб дата реєстрації АН була більшою дати встановлення особі — отримувачу пального квот на отримання пального на умовах ст.229 ПКУ. 

Це правило заповнення стосується АН на пальне з ознакою щодо умов оподаткування – «4», а заповнення поля «Юридична особа — код ЄДРПОУ отримувача пального, договір про спільну діяльність — реєстраційний обліковий номер для фізичної особи — реєстраційний номер облікової картки платника податків» передбачається будь-яким значенням ЄДРПОУ, крім умовного коду «1000000000».

Помилки в заповненні кодів операції для складання в одному примірнику 

1.У випадку відхилення АН з формулюванням, що «Документ не прийнято. Порушено вимоги п. 231.1 статті 231 Податкового кодексу України, а саме: код операцій для складання в одному примірнику є обов’язковим для заповнення»

або 

«Документ не прийнято. Порушення вимог порядку заповнення акцизної накладної, а саме: поле «Коди операцій для складання в одному примірнику» містить некоректні дані». Необхідно перевірити, чи заповнено у вашій АН поле «Коди операцій для складання в одному примірнику»

Дане поле обов’язкове для заповнення та приймає значення від 0 до 6: 

  • 0 – у разі, якщо АН складається у двох примірниках; 
  • 1 — власне споживання чи промислова переробка; 
  • 2 — втрачене, зіпсоване, знищене (п. п. 214.7, 216.3 ПКУ); 
  • 3 — реалізація суб’єкту господарювання -неплатнику; 
  • 4 — ввезення на митну територію України; 
  • 5 — вивезення за межі митної території України; 
  • 6 — реалізація палива отримувачу, який не є суб’єктом господарювання. 

2. У випадку відхилення АН з формулюванням: «Документ не прийнято. Порушено вимоги п. 231.1 статті 231 Податкового кодексу України, а саме: поле «Коди операцій для складання в одному примірнику» містить некоректні дані»

У цьому разі радимо звернути увагу на те, що якщо в АН заповнене поле “коди операцій для складання в одному примірнику” значеннями від 1 до 6, то у полі «Примірник» зазначаються цифри «1» (номер примірника) та «1» (кількість примірників). Див. Мал. 2. 

Акцизна накладна, коди операцій для складання в одному примірнику

Також квитанція з таким змістом може надійти, якщо не дотримано умови щодо заповнення АН за умови оподаткування «3», тоді поле «Коди операцій для складання в одному примірнику» може бути заповнено кодами «5» або «3». Це стосується суб’єктів господарювання, які здійснюють авіапаливозабезпечення згідно з чинним сертифікатом на відповідність вимогам авіаційних правил України на здійснення наземного обслуговування, та реалізують пальне. 

3. У випадку відхилення АН з формулюванням, що «Документ не прийнято. Порушено вимоги Порядку заповнення акцизної накладної, а саме поле відвантаження пального, залишки якого утворились станом до 01.07.2019 у СГ, які до 01.07.2019 не є платниками акцизного податку з реалізації пального»

У цьому випадку зверніть увагу, що в АН з ознакою умов оподаткування «5» код операцій повинен бути: “1”, або “2”, або “0” (Мал. 3). 

Акцизна накладна, коди операцій, умови оподаткування

У наступних публікаціях ми продовжимо висвітлювати відповіді на питання щодо найбільш поширених помилок при заповненні АН на пальне.

Читайте наші матеріали у Тelegram: швидко, зручно і завжди у вашому телефоні!
17:11
241
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!