Программний РРО для 1С та BAS

+380 (98) 012 03 63

sales@check-master.com.ua

ФССУ: під час відсторонення працівника від роботи через його відмову вакцинуватися лікарняні не опла

Фонд соціального страхування України в інформаційному повідомленні від 05.11.2021 р. на своєму офіційному вебсайті повідомив, що під час відсторонення працівника від роботи через його відмову від вакцинації лікарняні не підлягають оплаті1.

1 Із повним текстом цього інформаційного повідомлення можна ознайомитись на офіційному вебсайті ФССУ.

Допомога за лікарняними листками не надається працівникам, яких було відсторонено від роботи через відмову або ухилення від обов’язкового профілактичного щеплення проти гострої респіраторної хвороби COVID-19. Виплата не здійснюється за ті дні тимчасової непрацездатності, які збігаються з днями відсторонення від виконання обов’язків.

Допомога у цьому випадку не фінансується, оскільки відповідно до законодавства про загальнообов’язкове державне соціальне страхування вона покликана компенсувати заробіток застрахованої особи, втрачений нею за час лікування. У разі відсторонення від роботи з припиненням виплати заробітної плати працівника, який не дотримується вимог щодо обов’язкової вакцинації проти COVID-19, факт втрати заробітку через хворобу або травму в такий період відсутній.

Нагадаємо, що відповідно до п.416 Постанови № 12362 керівники державних органів (державної служби), керівники підприємств, установ та організацій мають забезпечити, зокрема, відсторонення від роботи (виконання робіт) працівників та державних службовців, обов’язковість профілактичних щеплень проти COVID-19 яких визначена Переліком № 21533 та які відмовляються або ухиляються від проведення таких обов’язкових профілактичних щеплень проти COVID-19 (докладніше див. коментар до Постанови № 10964, а також коментар до листа Держпраці України від 28.10.2021 р. № 7366/1/4.1-21).

10:11
12
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Используя этот сайт, вы соглашаетесь с тем, что мы используем файлы cookie.